Página InicialGruposDiscussãoMaisZeitgeist
Pesquisar O Sítio Web
Este sítio web usa «cookies» para fornecer os seus serviços, para melhorar o desempenho, para analítica e (se não estiver autenticado) para publicidade. Ao usar o LibraryThing está a reconhecer que leu e compreende os nossos Termos de Serviço e Política de Privacidade. A sua utilização deste sítio e serviços está sujeita a essas políticas e termos.

Resultados dos Livros Google

Carregue numa fotografia para ir para os Livros Google.

The Third Reich at War: 1939-1945 por…
A carregar...

The Third Reich at War: 1939-1945 (edição 2010)

por Richard J. Evans (Autor)

MembrosCríticasPopularidadeAvaliação médiaMenções
1,3242814,448 (4.35)33
The final volume in Evans's masterly trilogy on the history of Nazi Germany traces the rise and fall of German military might, the mobilization of a people's community to serve a war of conquest, and Hitler's campaign of racial subjugation and genocide.
Membro:Rsissons
Título:The Third Reich at War: 1939-1945
Autores:Richard J. Evans (Autor)
Informação:Penguin Books (2010), Edition: Illustrated, 944 pages
Coleções:A sua biblioteca
Avaliação:****
Etiquetas:History, Military History, Germany

Informação Sobre a Obra

The Third Reich at War por Richard J. Evans (Author)

  1. 20
    The Third Reich in Power por Richard J. Evans (fmorondo)
    fmorondo: The second part of the monumental history of the Third Reich written by Richard Evans.
  2. 00
    The German War: A Nation Under Arms, 1939-45 por Nicholas Stargardt (Crypto-Willobie)
A carregar...

Adira ao LibraryThing para descobrir se irá gostar deste livro.

Ainda não há conversas na Discussão sobre este livro.

» Ver também 33 menções

Mostrando 1-5 de 26 (seguinte | mostrar todos)
A very good ending to a very good series. I would recommend Rise and Fall of the Third Reich by Shirer for an introduction to WW2 but if you want to start to delve deeper I would definitely recommend this series next. ( )
  everettroberts | Oct 20, 2023 |
Em 1939, Adolf Hitler mobilizou a Alemanha em uma guerra geral. O aclamado relato de Richard Evans mostra como uma sociedade inteira mergulhou nesse conflito de generais e soldados a ativistas da Juventude hitlerista e donas de casa da classe média , mapeando os acontecimentos desde a invasão da Polônia e a Batalha de Stalingrado até os planos de Hitler para o assassinato em massa de judeus e, por fim, seu suicídio. O Terceiro Reich em guerra é uma obra-prima histórica, que revela como a Alemanha lançou-se impetuosamente à destruição de si mesma e de um continente inteiro.
  Twerp1231 | Oct 10, 2023 |
The third volume of Evans` work is the history of the Nazi empire during the war. As others said it`s not the history of WWII but of Germany talking about its culture, society, etc., obviously in the mirror of the ongoing world war and genocide. A must to read. ( )
  TheCrow2 | Feb 3, 2023 |
Ez a Harmadik Birodalom-trilógia eszméletlen vállalkozás és hatalmas eredmény, még akkor is, ha nem érzem hibátlannak. Egyrészt akkora terjedelmű szöveg, hogy ha egyetlen sorba írták volna (mondjuk egy sortörési válságnak köszönhetően, ami íróknál biztos előfordul néha), körbeérné az Egyenlítőt párszor, és azzal sem lehet vitatkozni, hogy minden szava mögött nagyon komoly kutatással és adatgyűjtéssel eltöltött órák állnak. Ugyanakkor a záró kötet tökéletes illusztrációja annak is, hogy a mérhetetlen mennyiségű információba bele lehet fulladni. No persze Evans azért messze áll a fulladástól, de azt határozottan éreztem, hogy amíg a második világháború periférikus témáit (mint amilyen a náci kultúra, tudomány és gazdaság) sallangmentesen foglalja össze, addig azokkal az elemekkel, amiknek amúgy is gazdag szakirodalma gyűlt már össze, nem mindig tud mit kezdeni: esetenként szétforgácsolódik keze alatt a kezelhetetlen mennyiségű információ.

Látványos, hogy Evans a Harmadik Birodalom legjellemzőbb tulajdonságának a világ homogenizálására tett erőfeszítéseket tartja – az ezzel kapcsolatos leírások teszik ki a könyvnek legalább a felét. Védhető álláspont, hiszen agresszív nagyhatalmakat láttunk már, de olyat, aki még a totális vereség küszöbén is azzal foglalkozik, hogy vélt vagy valós ellenségeit (zsidókat, kommunistákat, idegeneket, árulókat) kiirtsa, nem sokat. Mintha a hitleri rezsim egyetlen célja az lett volna, hogy csak a németek maradjanak a földön, meg még pár helóta – ha pedig a német vereség elkerülhetetlen, akkor inkább a németek se. Ebben a megvilágításban másképp fest mind a náci politika, de még a náci hadtudomány is: a világháború eszközzé válik, a cél pedig egy utópisztikus jövő, ahol árja lurkók szőke haját lobogtatja a szél a szőke ukrán búzamezőn, amit rabszolgák hada művel. Ez a vízió magva, a Harmadik Birodalom alfája és omegája – ami pedig eltér ettől (például a porosz konzervatív-nacionalista Wehrmacht-szellemiség, ami a birodalmon belül időnként valóban konkurált a nácikkal), az csupán marginális jelenség, és ha Hitler időt tud szakítani rá, előbb-utóbb felszámolja majd a többi hasznos hülyeséggel együtt.

Amúgy meg a könyv olvasása során az is világossá vált számomra, miért nyilvánulok meg bizonyos témákról radikálisabban, mint néhány éve: pont mert azóta elég sokat olvastam a második világháborúról. Engem a hadtudomány és a történelem pacifistává tesz, hisz minden háború tökéletesen illusztrálja azt a folyamatot, amikor egy csoport valamely más csoportot – az ellenséget – dehumanizál, olyan helyzetet teremtve ezzel, amelyben megölésük nem bűn lesz, hanem szakma, amelynek megvannak a maga „jó szakemberei”, akiket hősként tisztelünk*. Hitler ebből a szempontból nem tett mást, mint logikusan továbbvitte a gondolatot: az ellenség kitételt egész népcsoportokra – „fajokra” – is kiterjesztette, a civileket, gyerekeket és nőket is beleértve. Ezzel amúgy nem találta fel a spanyolviaszt, mert bár egyfelől mindez a Tízparancsolatok felfüggesztése, másfelől viszont paradox módon pont visszatérés az Ószövetség háborúfelfogásához, ahol Isten Saulnak azt parancsolja, hogy „Ne kíméld, hanem öld meg a férfiakat és a nőket, a gyermekeket és a csecsemőket, a marhákat és a juhokat, a tevéket és a szamarakat!” (Sám1 15,3)**. Ez a fajta népirtás csak úgy lehetséges, ha olyan közeget teremtünk, ahol az elpusztításra kijelölt célcsoportot lassacskán megfosztjuk emberi mivoltától – a XX. század első felében pedig pont kezdtek kialakulni és tökéletesedni azok a csatornák, amiken keresztül meg lehetett fertőzni gyűlölettel egy egész népet***. Ezek a csatornák ma még tökéletesebbek, nagyobb intenzitással képesek megszólítani szélesebb közönséget. Reális a veszély, hogy felelőtlen használatuk tragédiát okoz – ilyen értelemben én is félek, azt hiszem. Csak én nem attól félek, amitől szerintük félnem kéne, hanem attól, hogy miféle hibákat ismételtet meg velünk ezt a valakire fókuszált félelem. Evans három kötetének felbecsülhetetlen értéke pedig az, hogy eszement részletességgel vázolja fel az utat, ami a gyűlölet kezdetétől egészen a totális megsemmisülésig vezet – ez pedig egy olyan történet, amit sokkal többen kéne ismerjenek, mégpedig sokkal részletesebben. Talán ők is radikálisabbak lennének. Óvatosságból.

* Észrevettétek már, hogy a hős általában olyan személyt jelöl, aki feláldozza a saját életét, vagy megment valakit? Tűzoltót, orvost, mártírt. Egyetlen kivétel a katona, akit az ölésért is hősnek tekinthetünk. Ezzel szemben a hóhér az európai kultúrkörben megvetendő figura – holott ő is csak olyat öl, aki a hatalom életre méltatlannak nyilvánított.
** Félreértés ne essék, ezzel nem Hitler és a kereszténység hasonlóságára kívánok utalni. Hanem egyszerűen arra, hogy a Biblia szó szerinti értelmezése ilyen olvasatot is megenged.
*** Érdemes megnézni pár magyar sajtóorgánumot a ’20-as, ’30-as évekből, amikor a határainkon egyszeriben ezrével jelentek meg a csak jiddisül beszélő, kaftános ortodox zsidók, akik ilyen-olyan okból kénytelenek voltak elhagyni kelet-európai stetljeiket. És érdemes azt is végigkövetni, hogyan csúszott át az irántuk érzett idegenkedés, félelem vagy gyűlölet idővel az asszimilálódott zsidók közösségére, összemosódva az amúgy is létező úri antiszemitizmussal. Ezeknek a publicisztikáknak a hangneme nagyon is ismerős. Csak még nem tudni, a mai idegenkedés, félelem és gyűlölet ki mindenkire fog még kiterjedni, azokon túl, akiket céloznak vele. ( )
  Kuszma | Jul 2, 2022 |
Horrific. ( )
  tmdblya | Dec 29, 2020 |
Mostrando 1-5 de 26 (seguinte | mostrar todos)
sem críticas | adicionar uma crítica

» Adicionar outros autores (5 possíveis)

Nome do autorPapelTipo de autorObra?Estado
Evans, Richard J.Autorautor principaltodas as ediçõesconfirmado
Bereznay, AndrasMapasautor secundárioalgumas ediçõesconfirmado
Chemla, PaulTraductionautor secundárioalgumas ediçõesconfirmado
Haggar, DarrenDesigner da capaautor secundárioalgumas ediçõesconfirmado
Hochstedt, BarbaraTraductionautor secundárioalgumas ediçõesconfirmado

Pertence a Série

Pertence à Série da Editora

Tem de autenticar-se para poder editar dados do Conhecimento Comum.
Para mais ajuda veja a página de ajuda do Conhecimento Comum.
Título canónico
Título original
Títulos alternativos
Data da publicação original
Pessoas/Personagens
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
Locais importantes
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
Acontecimentos importantes
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
Filmes relacionados
Epígrafe
Dedicatória
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
For Matthew and Nicholas
Primeiras palavras
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
On 1 September 1939 the first of a grand total of sixty divisions of German troops crossed the Third Reich's border with Poland.
Citações
Últimas palavras
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
(Carregue para mostrar. Atenção: Pode conter revelações sobre o enredo.)
Nota de desambiguação
Editores da Editora
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
Autores de citações elogiosas (normalmente na contracapa do livro)
Língua original
Informação do Conhecimento Comum em inglês. Edite para a localizar na sua língua.
DDC/MDS canónico
LCC Canónico
The final volume in Evans's masterly trilogy on the history of Nazi Germany traces the rise and fall of German military might, the mobilization of a people's community to serve a war of conquest, and Hitler's campaign of racial subjugation and genocide.

Não foram encontradas descrições de bibliotecas.

Descrição do livro
Resumo Haiku

Current Discussions

Nenhum(a)

Capas populares

Ligações Rápidas

Avaliação

Média: (4.35)
0.5
1
1.5
2 2
2.5 1
3 8
3.5 8
4 65
4.5 17
5 67

É você?

Torne-se num Autor LibraryThing.

 

Acerca | Contacto | LibraryThing.com | Privacidade/Termos | Ajuda/Perguntas Frequentes | Blogue | Loja | APIs | TinyCat | Bibliotecas Legadas | Primeiros Críticos | Conhecimento Comum | 206,327,956 livros! | Barra de topo: Sempre visível